

Julegave til Børnenes Kontor
Onsdag 7. december 2016 kl. 13:30
Lars Kronborg, julemanden, Kirsten Vandbæk, Haran Nadarajah og Jan Ugur Atas. |
![]() | |
|
Følelsen fik bestyrelsen i Børnenes Kontor Randers, da den fik besøg af julemanden fra Facebooksiden ”Julemanden er i Randers” og af Mikael G. Jørgensen, som overrakte en donation på kr. kr. 2.046, som var samlet ind på FysioDanmark Randers.
To gode donationer på samme dag.
Julemanden og hans værksted har besluttet, at man i år vil donere et pengebeløb svarende til 20 procent af den indtjening, som tilflyder julemanden i form af honorarer for at bringe julegaver ud til børn juleaften. Det er Kenneth Vraa Nielsen og Uffe Mikkelsen, der står bag Facebooksiden.
Mikael G. Jørgensen, FysioDanmark, Randers, har på sin klinik et højt serviceniveau til sine besøgende med tilbud om gratis kaffe/te.
”Drik endelig og fordriv ventetiden med en dejlig kop kaffe eller te!” Sådan lyder tilbuddet, som fortsætter:
”Har du småmønter, som du gerne vil af med, så læg dem venligst i bøtten. Pengene går ubeskåret til Børnenes Kontor i Randers”.
* Giv RANDERSiDAG en 'synes godt om' på Facebook - klik her.
* Tilmeld dig vort nyhedsbrev.
Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes! |
© Copyright 2023 RANDERSiDAG.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale. |
Forside