Nyheder

Jazz og gastronomi på greenen: Mariagerfjord Golfklub inviterer til “Jazz på Golfen”

På søndag, den 7. september, bydes der på søndagsbuffet og levende jazzmusik i Mariager Golfklub – fri entré til koncerten

Dinny Eriksen
Af Dinny Eriksen 4. september 2025

Musik, mad og fællesskab er på programmet, når Mariagerfjord Golfklub i samarbejde med Elro Dagene igen afholder “Jazz på Golfen” søndag den 7. september 2025.

Lækker buffet og livemusik

Dagen starter kl. 12.00, hvor klubbens restaurant byder på en stor søndagsbuffet med et bredt udvalg af retter. Buffeten serveres frem til kl. 14.00, og prisen er 199 kroner per person.

Når maverne er fyldte, fortsætter festlighederne med en koncert kl. 14.00, hvor det populære Old Stars Jazzband går på scenen. Koncerten varer til kl. 16.00 – og det er helt gratis at deltage.

Stor succes sidste år

Klubbens formand, Bjarne Pedersen, udtrykker stor spænding for arrangementet og håber på samme succes som i 2024, hvor et lignende arrangement tiltrak fuldt hus. Han ser frem til endnu en musikfyldt dag på golfbanen.

Der er plads til maksimalt 150 gæster, og tilmelding sker efter først til mølle-princippet.

Sådan tilmelder du dig

Vil du sikre dig en plads til buffeten og dermed hele oplevelsen, kan du kontakte Mariagerfjord Golfklub på:

Fakta om arrangementet

  • Dato: Søndag 7. september 2025
  • Tid: Buffet kl. 12.00-14.00, koncert kl. 14.00-16.00
  • Sted: Mariagerfjord Golfklub
  • Pris: Buffet 199 kr., fri entré til koncert

Med god mad, levende jazz og smukke omgivelser er der lagt op til en dag, der kan få selv ikke-golfere til at finde vej til Mariagerfjord Golfklub.