

Anholdt i elektronikbutik på Marsvej
RandersMandag 5. december 2022 kl. 15:00

.
Anholdt og sigtet for butikstyveri
En butiksdetektiv i en elektronikbutik på Marsvej i Randers SØ kontaktede søndag kl. 12.22 politiet og fortalte, at han havde tilbageholdt en mandlig butikstyv, der havde stjålet elektronik for flere tusinde kroner.
Butiksdetektiven forklarede, at han havde set manden putte nogle varer i en pose, som han lagde sin jakke over, inden han forsøgte at gå ud af udgangen uden at betale.
Her blev han dog tilbageholdt, og da betjentene kom frem, blev den 37-årige mand anholdt og sigtet for butikstyveri.
© Copyright 2023 RANDERSiDAG.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale. |
Randers
![]() Danmarks Indsamling: 9 vilde og sjove auktioner fra Randers Randers | ![]() | ![]() Indbrud på Gavnøvej Randers |
![]() | ||
![]() Lørdagens strømpris Randers | ![]() | ![]() Sangkraft Randers holdt inspirationsdag om børn og sang Randers |
![]() |